O nas
Młoda polska pracownia podchodząca do każdej realizacji w sposób zindywidualizowany, niestandardowy.

W swoich projektach wykorzystuje  głównie materiały naturalne, takie jak drewno czy sklejka wycinana przy użyciu technologii CNC.

Grupa zajmuje się zarówno wnętrzami komercyjnymi, jak i prywatnymi. Bierze udział w krajowych i międzynarodowych konkursach

architektonicznych oraz architektoniczno-urbanistycznych, a także projektuje obiekty o większej kubaturze jak np. pawilony wystawowe.

Grupa podejmuje również wyzwania w mniejszej skali, takie jak dedykowane meble, elementy oświetleniowe, biżuteria.


Maciej KurkowskiMaciej Kurkowski – rocznik 1986 – architekt. Pomysłodawca i założyciel interdyscyplinarnej grupy projektowej Five Cell. Od pierwszych lat działalności zaangażowany w liczne przedsięwzięcia projektowe, m.in. współpracował ze znanymi warszawskimi biurami w przygotowaniu projektów konkursowych, które uzyskały nagrody. W latach 2010-2011 współtworzył Grupę xm3. Do jej ważniejszych osiągnięć zaliczyć można: wyróżnienie w konkursie na Plac Trzech Krzyży w Warszawie (razem z Marek Rytych Architekt), II Nagrodę w konkursie urbanistycznym „Wielkomiejska Piotrkowska", II Nagrodę (brak pierwszej) w konkursie „Piotrkowska Obiecana" oraz projekt „zmianatematu" w Łodzi. Po rozwiązaniu tej Grupy brał udział m.in w konkursie urbanistycznym na Podzamcze w Lublinie (wyróżnienie), zrealizował projekt Apartamentu z Salą Konferencyjną na Kredytowej. Stworzył również sieć lokali sprzedażowych „Przystanek Piekarnia", która uzyskała szeroki rozgłos w branżowych pismach i portalach na całym świecie. Wygłaszał wykłady na GIS w Rumunii oraz na Targach Warsaw Build. W latach 2015-2016 związany z biurem Grupa Plus Architekci uczestnicząc w projektach wnętrz Hotelu "InBetween" w Lublinie oraz rewitalizacji starej Cegielni w Nakle.

Five Cell • Księcia Trojdena 11 / 113, 02-109 Warsaw, Poland • tel: +48 515 946 110 • e-mail: kontakt@fivecell.pl